Hyde wins national title

GEORGE HYDE has powered his way to a national title.
The West Cheshire AC thrower won the England Athletics Championships Under 15 boys shot title at Bedford with a put of 15.64m. The victory arrives just seven days after he won the shot put title for Cheshire at the Northern Inter Counties Championships held in Blackburn with a new personal best throw of 15.65m which has ranked him third in the UK for his age group.

Emma Howe pocketed a bronze medal at Bedford in the under 15 girls javelin with a throw of 39.55m and is now ranked third in the UK with her personal best of 43.07m.

Hyde and Howe were two of nine West Cheshire AC members who represented Cheshire at Blackburn.

Will Rattray spun the under 15 boys 1.25kg discus to a winning distance of 35.81m, while Georgia Barlow secured third and fourth places respectively with times of 12.77 seconds in the under 17 womens 100m, and a seasons best of 41.53 seconds in the 300m.

Cameron Weaver rounded the under 17 mens 3000m in a new personal best time of 9:22.01 for fourth place, while Dominick Duggan clocked 11.68 seconds for fifth spot in the under 17 mens B 100m, and Sam Paton posted 12.86 seconds for fifth place in the under 15 boys B 100m.

Emma Howe hit a new personal best of 9.37m in the under 15 girls shot put, while Maisie Tipping posted a winning time of 12.29 seconds in the under 15 girls B 75m hurdles, and Ewan Bradley clocked 13.09 seconds for sixth place in the under 15 boys 80m hurdles.

EMILY MISANTONI and Anna Crayston secured first and second places at the Stockport Quadrathlon.

Misantoni hit a new best of 7.83m in the shot, a new 100m best of 13.7 seconds, long jumped 4.34m, and rounded the 800m in a time of 2:29.7 for 257 points, while Crayston hit a new best of 5.92m in the shot, a new 100m best of 13.9 seconds, long jumped 4.40m, and posted 2:33.7 in the 800m for 232 points.

BOB FREEMAN and Dave Bish represented West Cheshire AC and celebrated age group victories at the Ellesmere 10k Road Race.

Freeman posted 40 minutes 59 seconds to win the over 60 mens prize, and Bish won the over 70 mens prize with a time of 54:46.

Rob Little was first home for West Cheshire AC, posting 37:51 for 36th position, and Mary Radford clocked 65:14.

MARK DAVIES (second in a new personal best of 18 minutes 38 seconds) was first home for West Cheshire AC at the Ellesmere Port parkrun.

He was joined at the Whitby Park 5k event by Bob Freeman who finished sixth in a new best of 19:47, ahead of Harvey Tegg (10th in a new best of 20:33), Bob Benson (14th in a new best of 21:25), Liam Farrell (19th in 22:40), Rosemary Rogers (third lady and 24th overall in 23:48), Abigail Cartwright (sixth lady and 31st overall in 24:57), and Dave Bish (40th in a new best of 26:23).

JAC GOODALL (10th in 19:48) was first home for West Cheshire AC at the Delamere parkrun, ahead of Jeff McQueen (19th in 20:55), Rory Willson (44th in 22:52), Peter Smith (74th in a new best of 24:44), Tom Finn (109th in 26:09), and Adam Carlile (172nd in 29:44).

WCAC in the top flight at last!

WEST CHESHIRE AC seniors will compete in the top flight of the Northern League next year.

The Stanney Oaks-based squad have been crowned North of England Track and Field League Division Two champions after winning the Promotion Match at Doncaster.

The purple-vested outfit, who were crowned Division Two West title winners earlier this month, will now prepare during the winter months for life in Division One for the first time ever.

Team managers Dave McKay and Jenny Manning were delighted to see the squad celebrate having failed to achieve promotion in the past despite winning six consecutive Division Two West titles.

McKay played a key role in helping his club secure success by appearing in no fewer than seven events which featured a winning throw of 60.67m in the javelin, alongside Mike Lyness, who pocketed vital points from six events.

Road runners Bob Benson, Andrew Clague, Anest Muller, and Lisa Davies also played pivotal roles on the track.

And the day was concluded in style when Danielle Erskine, Shona Valentine, Olivia Montez-Brown, and Victoria Smith teamed up to clock a winning time of four minutes 21.2 seconds in the 4x400m relay.

RESULTS – MENS 100m: A3 Sam Pierre-Louis 11.8; B3 Liam Davoren 12.3; 200m – A3 Sam Pierre Louis 23.8; B3 Liam Davoren 25.8; 400m – A5 Alan Littler 55.5; B5 Sam Rimmer 57.9; 800m – A3 Richard Farley 2:02.3; B5 Bob Benson 2:49.6; 1500m – A3 Richard Farley; B4 Bob Benson; 3000m s/chase – A3 Andrew Clague; 5000m – A4 Andrew Clague; 400m Hurdles – A4 Sam Rimmer 66.1; B3 Alan Littler 71.5; 110m Hurdles – A5 Dave McKay 19.0; B2 Mike Lyness 20.0; Hammer – A4 Dave McKay 43.64m; B4 Andrew McKay 36.14m; Discus – A3 Dave McKay 35.29m; B6 Mike Lyness 24.83m; Javelin – A1 Dave McKay 60.67m; B3 Mike Lyness 45.52m; Shot – A4 Dave McKay 11.94m; B4 Mike Lyness 10.48m; Long Jump – A5 Ethan Milligan 5.46m; B3 Dave McKay 5.24m; Triple Jump – A5 Mike Lyness 12.32m; B4 Sam Rimmer 11.50m; High Jump – A5 Alan Littler 1-75m; B2 Ethan Milligan 1-40m;
Pole Vault – A3 Mike Lyness 3-40m; 4x100m Relay – 3 West Cheshire (McKay, Rimmer, Davoren, Pierre-Louis) 46.9; 4x400m – 4 West Cheshire (Littler, Davoren, Pierre-Louis, Farley) 3:42.7

WOMENS 100m – A3 Alice McMahon 12.6; B4 Danielle Erskine 12.9; 200m – A3 Alice McMahon 25.6; B3 Shona Valentine 27.4; 400m – A3 Shona Valentine 66.2; B1 Victoria Smith 67.6; 800m – A3 Anest Muller 2:46.1; B1 Victoria Smith 3:04.3; 1500m – A3 Anest Muller; B2 Lisa Davies; 3000m – A1 Anest Muller; B1 Lisa Davies; 400m Hurdles – A3 Danielle Erskine 76.8; 100m Hurdles – A2 Olivia Montez-Brown 15.1; B1 Danielle Erskine 17.0; Hammer – A3 Isobel Griffin Morris 37.01m; B1 Debra Erskine 21.60m; Discus – A1 Emily Ball 38.09m; B1 Isobel Griffin Morris 35.37m; Javelin – A1 Sophie Percival 36.75m; B1 Emily Ball 26.51m; Shot – A2 Emily Ball 12.45m; B1 Kelly Baker 11.68m; Long Jump – A1 Olivia Montez-Brown 5.77m; A2 Danielle Erskine 5.22m; Triple Jump – A2 Olivia Montez-Brown 10.63m; B1 Danielle Erskine 9.45m; High Jump – A2 Olivia Montez-Brown 1-55m; B4 Kelly Baker 1-35m; 4x100m – 3 West Cheshire (McMahon, Valentine, Erskine, Baker) 51.4; 4x400m – 1 West Cheshire (Erskine, Valentine, Montez-Brown, Smith) 4:21.2.

MATCH RESULT: 1 West Cheshire 6 league points (398 match points); 2 City of Sheffield 5 (392); 3 Sale Harriers 4 (338); 4 Bolton United Harriers 3 (323); 5 Gateshead Harriers 2 (252); 6 Derby 1 (91).

GEORGIA BARLOW and Cameron Weaver represented Cheshire at the Northern Inter Counties Track and Field Championships at Blackburn.

The West Cheshire pair both achieved places in the frame, with Barlow finishing third overall in the under 17 womens 100m and third in the 300m with a new seasons best time of 41.5 seconds, and Weaver clocking a winning under 17 mens 3000m time of 9:23:28.

BOB FREEMAN of West Cheshire AC posted 40 minutes 42 seconds for 66th spot at the Birchwood 10k in Warrington, and Rosemary Rogers won the over 65 womens prize with a time of 50:31, ahead of Mark Povey (469th in 53:26), and Peter Povey (940th in 94:27).

Freeman also headed West Cheshire AC\\\’s squad at the Ellesmere Port Park Run, clocking a new personal best time of 19 minutes 53 seconds for fourth position.

He was joined by Harvey Tegg (eighth in 21:20), Rory Willson (13th in 21:53), Rosemary Rogers (second lady and 20th overall in a new best time of 23:42), Clare Mallon (fourth lady and 25th overall in a new best of 23:58), Abigail Cartwright (fifth lady and 29th overall in 24:53), Harley Shakespeare (36th in 26:18), and Aaron Scott (41st in 27:11).

ISAAC TAIT was first home for West Cheshire AC at the Delamere Park Run, posting a new personal best time of 20:51 for 19th position, ahead of Sion Roberts (20th in the same time), Anna Crayston (sixth lady and 55th overall in 23:36), Beth McMahon (10th lady and 64th overall in a new best of 24:31), Molly Jones (15th lady and 85th overall in 25:53), Hollie Jones (16th lady and 88th overall in 25:58), Mike Perchard (111th in 26:40), Ellen McMahon (28th lady and 119th overall in a new best of 26:49), Kay Hayes (42nd lady and 153rd overall in 29:10), Patrick Tait (246th overall in 34:11), and Anne-Marie Tait (125th lady and 280th overall in 39:08).

West Cheshires Great at Northerns

THREE West Cheshire Athletic Club members are celebrating podium places. Emily Misantoni, Emma Howe and Georgia Barlow all secured medals at the Northern Track and Field Championships held at Middlesbrough Sports Village.

Misantoni was crowned under 13 girls 800m champion after clocking two minutes 25.16 seconds, six tenths of a second in front of her nearest rival Natasha Stephenson, from Gateshead.

Howe launched the javelin to a winning mark of 36.13m to earn the under 15 girls title, ahead of Bobbie Griffiths Morpeth, with 35.69m, and Caitlin Illingworth (City of Sheffield) in third spot with 30.33m.

And Barlow returned home with two bronze medals from the under 17 womens 100m and 200m.

She clocked a best for this season of 25.62 seconds in the 200m to finish less than a second behind the eventual winner, and posted 12.53 seconds for third spot in the 100m.
Adam Howe was the other West Cheshire youngster in action, clocking 29.05 seconds for seventh position in the under 13 boys 200m.

CAMERON WEAVER and Ethan Greenland secured first and second places at the Delamere Park Run with times of 17:27 and 18:10 respectively.

They were joined at the event by Charlie Weaver (35th in 22:25); Beth McMahon (15th lady and 85th overall in 24:57); and Ellen McMahon (40th lady and 146th overall in 28:37).

BOB FREEMAN was first home for West Cheshire AC at the Ellesmere Port Park Run, posting 20:12 for fifth spot, ahead of Bob Benson (18th in 21:34); Rosemary Rogers (seventh lady and 32nd overall in 23:55); Clare Mallon (ninth lady and 35th overall in 24:32); and Peter Smith (36th in 24:35).

WCAC are league champions again

WEST CHESHIRE Athletic Club have been crowned champions for a sixth successive season.

The Stanney Oaks-based club secured the North of England Track and Field League Division Two West title at Edge Hill University, Ormskirk, on Saturday.

The victorious senior squad capped another memorable four-round campaign and are now preparing for the Division Two Promotion match at Doncaster on Saturday, August 22.

The purple-vested team was managed at Ormskirk by proud managers Jenny Manning and David McKay.

McKay led by example by celebrating a hat-trick of victories in the 110m hurdles (19.2 seconds), javelin (53.85m), and shot put (11.77m), alongside Mike Lyness who grabbed glory in the triple jump (12.73m), pole vault (3-40m), B 110m hurdles (19.8), and B javelin (45.32m).

The duo were backed up by Zac Barnsley and Dominic Duggan in the 100m; by Sam Pierre-Louis and Liam Davoren in the 200m; Alex Kearns and Alan Littler in the 400m; Richard Farley in the 800m; Ethan Greenland and Bob Benson in the 1500m; Andrew Clague and Mark Davies in the 3000m steeplechase and 5000m; and by John Manning in the hammer, 400m hurdles, shot put, and pole vault.

Barnsley, Duggan, Manning and Pierre-Louis teamed up for second spot and a time of 46.2 seconds in the 4x100m relay, and the quartet of Mark Hearn, Littler, Kearns, and Farley combined for second place in the 4x400m relay with 3:40.7.

Alice McMahon (12.2 seconds) and Georgia Barlow (12.6) teamed up for success in the 100m, and Barlow (25.7) then combined with Shona Valentine (27.4) for a double success story in the 200m.

Valentine then claimed victory in her B 400m (65.0) alongside Ali Burkett, and Danielle Erskine and Alice Barnsley scored important points from their 800m appearances, before Katie Clarke posted fourth spot in the 1500m.

Olivia Montez-Brown (14.4) and Erskine (16.7) teamed up for success in the 100m hurdles and long jump (5.54m and 5.17m), while Montez-Brown (1-55m) and Barnsley (1-35m) secured success in the high jump.

Emily Ball (12.21m) and Kelly Baker (10.63m) grabbed glory in the shot put, and Sophie Percival launched the javelin to a winning mark of 38.19m before teaming up with Debra Erskine in the hammer.

McMahon, Valentine, Barlow and Erskine combined for top spot in the 4x100m relay with a time of 50.2 seconds, before Valentine teamed up with Montez-Brown, Burkett and Danielle Erskine for second spot in the 4x400m and a time of 4:20.8.

MATCH RESULT: 1 West Cheshire 457 points; 2 Liverpool Pembroke Sefton 401; 3 Isle of Man 357; 4 St Helens Sutton 257; 5 Liverpool Harriers 256; 6 Rossendale 95.

OVERALL STANDINGS (after four rounds): 1 West Cheshire 21.5 league points (1613.5 match points); 2 Isle of Man 17 (1401); 3 Liverpool Harriers 17 (1359.5; 4 Liverpool Pembroke Sefton 15.5 (1409.5); 5 St Helens Sutton 9 (1180.5); 6 Rossendale 4 (654).

THREE West Cheshire youngsters celebrated success at the Merseyside Young Athletes Open Meeting held at Wavertree, Liverpool.

Abi Pawlett clocked a new sprint hurdles personal best into a headwind, while Anna Crayston completed the 800m and long jump, and Lauren Jones powered her way to victory in the javelin.

ROSEMARY ROGERS represented West Cheshire in the St Helens Griffin Grind Five Miles Race and clocked 39:33 to finish eighth lady out of 97 and 51st out of a total of 190 runners.

MARK DAVIES headed West Cheshire\’s contingent at the third round of the Deestriders Off Road Grand Prix Race Series held at Shotton, posting 27:09 for fifth position, ahead of Andrew Clague (11th in 29:05); Anest Muller (27th in 31:33); Tony Kennedy (44th in 35:35); and Dave Brierley (84th in 49:41).

BOB FREEMAN ran a new personal best time of 19:59 for sixth position at the Ellesmere Port Park Run, and Charlie Weaver completed the Delamere Park Run in 21:29 for 25th position, ahead of Molly Jones (73rd in 24:43), and Adam Carlile (158th in 30:15).

FIXTURES this week include the Northern U15 and U17 Track and Field Championships at Middlesbrough on Saturday and Sunday; the Race The Train fixture at Tywyn on Saturday (2pm start); the Two Hill Forts Race at Llandyrnog, on Sunday (1pm start); and the Capenhurst 5k Road Race on Wednesday, (August 19), at 7.15pm.

Ball, Pagan and McKay shine; Cheshire Leaguers out in force; Parkrun PBs

EMILY BALL and Matthew Pagan secured podium places in Cardiff.

The West Cheshire AC duo continued their impressive form at the annual Welsh International Track and Field Match.

Ball, representing the Midlands, spun the discus to a distance of 39.43m for second spot in the under 20 womens competition and helped her team finish second overall.

And Pagan represented England North in the 4x400m relay and helped the quartet finish third and his England North team finish third overall.

Pagan also competed in the 400m at the Inter Counties Track and Field Championships at Bedford where he posted 48.94 seconds in his semi-final after clocking 49.07 seconds in his qualifying heat.

And West Cheshire throws coach, Dave McKay, launched the javelin to 57.81m in the final for tenth spot after qualifying with 60.97m for fifth position in his qualifying pool.

WEST CHESHIRE AC under 11s squad were out in force at the penultimate round of the Cheshire Track and Field League at Macclesfield.

Zac Dean rounded the under 11 boys 600m in 1:59.2 alongside Uzezi Onomerike who leaped 3.10m in the long jump, and Noah Barnsley who achieved 3.05m.

Joe Hall launched the soft javelin to 15.24m, while George Hall posted 15.16m, and Henry Robinson long jumped 3.07m, while Harry Bugg (2:12.3) and Louis Tegg (2:14.1) rounded the 600m.

Neve Kameen clocked a winning time of 11.1 seconds in her under 11 girls 75m race, and teamed up in the relay with Imogen Pughe who clocked 2:03.2 in the 600m; Stephanie Jones who posted 2:05.2; and Kate Braley who clocked 2:09.7. Emily Pawlett long jumped 2.50m, alongside Scarlett Ross (2.80m), and Fatoumatta Bojang (3.26m), while Isobel Hunt clocked 2:27.5 in her 600m.

Abi Pawlett posted a new under 13 girls long jump best of 4.53m for victory alongside B winner and clubmate Anna Crayston who achieved 4.46m.

Ethan Milligan cleared a winning height of 1.75m in the under 17 mens high jump, while Lauren Jones won the B under 13 girls javelin with 20.60m, and Erin Stuart clocked a new under 15 girls 100m personal best of 13.1 seconds.

Georgia Barlow equalled her under 17 womens 100m personal best of 12.6 seconds, while Alice Barnsley cleared 1.35m for second spot in the high jump.

Charlie Douglass won the under 15 boys 200m in a new personal best, alongside 800m winner Sonny Dean, and Keane Harrison nailed a winning put of 7.99m in the under 15 girls shot.

Harvey Tegg and Charlie Potts combined in the under 13 boys shot, and Ethan Fidler and Isaac Tait teamed up in the high jump, while Ewan Brandon and Jacob Simmonds combined in the under 15 boys long jump.

Zac Barnsley, Alan Littler, Sam Pierre-Louis, Mark Hearn, Julian Tegg and Ellie Robinson all scored valuable points in the senior events.

The final round of the Cheshire Track and Field League will be hosted by West Cheshire AC at the Stanney Oaks Track, Ellesmere Port, on Sunday, September 6.

BOB FREEMAN was the first West Cheshire AC finisher at the Ellesmere Port Park Run, posting a new personal best time of 20 minutes 10 seconds for sixth spot.

Other West Cheshire finishers included Rory Willson (20th in 22:06), and Rosemary Rogers (27th in a new best of 23:44).

FIXTURES this week include the Deestriders Off Road Grand Prix Race at Shotton (7.30pm start), on Thursday, (August 6); the final round of the Northern Track and Field League at Edge Hill University, Ormskirk, on Saturday (11.30am start); and the Vale of Clwyd 5k Race at Llandyrnog, on Sunday (11am start).

WCAC Endurance League Standings

As at the end of July 2015. Track racing helps Mark to build a big lead, and keeps Anest and Ellie ahead of still close rivals Kay and Rosemary. See http://www.westcheshireac.co.uk/roadracing/pointscomp

Silver for Olivia, gold for England

OLIVIA MONTEZ-BROWN has helped steer her country to team gold medals.

The West Cheshire Athletic Club all-rounder represented England Under 20 women and secured second place at the Hexham Combined Events International with a new personal best heptathlon score of 4,952 points and earned England Under 20 women top spot.

Her individual performances featured 15.03 seconds in the 100m hurdles; a new personal best clearance of 1.64m in the high jump; 10.16m in the shot; 26.3 seconds in the 200m; a best for this season of 5.80m in the long jump; 30.42m in the javelin, and two minutes 25 seconds in the 800m.

WEST CHESHIRE AC have experienced mixed emotions in the Youth Development Track and Field League.

The Stanney Oaks-based club have won promotion in the U13/U15 age group competition, but the U17/U20 squad have been relegated.

The West Cheshire U13/U15 squad finished three points clear overall from runners-up Crewe & Nantwich AC after the final round in the North West One Division match at Wigan.

Sam Paton, Daniel Pagan, Jacob Simmonds, Charlie Douglas, David Dentith, Alex Mason, Jac Goodall, Rory Willson, George Hyde, Will Rattray, Will Scott, and Daniel Berg teamed up for the under 15 boys.

Micharl Ozoemelam, Nathan Partington, Adam Howe, Isaac Tait, Dylan Bugg, Harvey Tegg, Charlie Potts, Matthew Webb, and Ben Grinter combined for the under 13 boys.

Erin Stuart, Lily O\’Gorman, Emma Howe, Maisie Tipping, Beth McMahon, and Lauren Dimbylow represented the under 15 girls.

And Abigail Pawlett, Anna Crayston, Jessica Hall, Lauren Jones, Tamsin O\’Keefe, Emily Misantoni, Evie Tipping, and Hollie Jones lined up for the under 13 girls.

FINAL STANDINGS: 1 West Cheshire 27 points; 2 Crewe & Nantwich 24; 3 Stockport 16; 4 Trafford 15; 5= Wigan, and Lancaster & Morecambe 13; 7 Warrington 4.

SEVERAL impressive performances were recorded by the 13-strong West Cheshire U17/U20 squad, but they failed to steer the club clear of the relegation places.

Emily Ball spun the discus to new personal best distance of 40.10m, and she added victories in the shot put and B javelin alongside Kelly Baker and Sophie Percival.

Mark Hearn won the 400m, while Cameron Weaver tasted success in the 800m, and James McMahon claimed maximum points from the pole vault, discus, and shot put.

Georgia Barlow grabbed glory in the 100m and 200m, while Dominic Duggan, Owen Roberts and Alex Kearns combined for sprinting success, and Ethan Milligan cleared 1-70m for a high jump victory, while Zac and Alice Barnsley, and Victoria Smith, scored points in track appearances.

FINAL STANDINGS: 1 Bolton United Harriers 23 points; 2 Stockport Harriers 16; 3 Crewe & Nantwich 13; 4 Border Harriers 12; 5 West Cheshire 11.5; 6 Lancaster & Morecambe 8.5.

ROSEMARY ROGERS of West Cheshire AC was third lady and first in her over 65 age group with a time of 24 minutes 21 seconds at the Ellesmere Port Park Run where she was joined by Neil Hershaw (third in 18:45), Rob Freeman (seventh in 20:26), Harvey Tegg (10th in 20:49), Steve Hillier (14th in 21:03); Vince Hodges (15th in 21:19); Bob Benson (28th in 23:42), Louis Tegg (42nd in 26:10), Aaron Scott (57th in 28:14), and Grace Scott (59th in 28:37).

Charlie Weaver (21st in 21:08) was first home for West Cheshire AC at the Delamere Park Run, ahead of Dave Alexander (33rd in 22:11), Rory Willson (41st in 22:34), Henry Robinson (63rd in 23:59), Ellie Robinson ( 64th in 24:00), Peter Smith (85th in 24:47), Patrick Tait (100th in 25:15), Kay Hayes (126th in 26:37), Megan McEveley (132nd in 26:53), Anne-Marie Tait (148th in 27:47), and Emma Howe (185th in 30:22).

ENTRIES are now being accepted for the Guilden Sutton Six 10k Road Race being organised by West Cheshire AC on Sunday, September 20. Online entries are being accepted on the following link: https://wcac.niftyentries.com/

THE Borders Road Running League fixtures for 2015/16 are: October 11 (hosted by Ellesmere Port at Capenhurst); November 8 (hosted by Wallasey at Birkenhead Park); December 6 (by Cybi and Rhosneigr); January 24 (by Abergele at Pensarn); March 20 (Tattenhall); April 17 (by Buckley at Mold); April 27 (by Deestriders at Shotton).

WEST CHESHIRE AC will help organise the opening round of the Wirral Multi Terrain Race Series at Wirral Country Park, Thurstaston, on September 1 (7pm start).

Other rounds in the series will be held on September 8 at Royden Park, Thurstaston (7pm); September 15 at Harrison Drive, North Wirral Coastal Park, Wallasey (7pm); and on September 22 at Cherry Orchard, Arrowe Park, Birkenhead (6.30pm).

THE Borders Road Running League fixtures for 2015/16 are: October 11 (hosted by Ellesmere Port at Capenhurst); November 8 (hosted by Wallasey at Birkenhead Park); December 6 (by Cybi and Rhosneigr); January 24 (by Abergele at Pensarn); March 20 (Tattenhall); April 17 (by Buckley at Mold); April 27 (by Deestriders at Shotton).

FIXTURES this weekend include the third round of the Cheshire Track and Field League at Macclesfield on Sunday (12 noon start).

News Menu